Вентильовані фасади

Навісні вентильовані фасади (НВФ) застосовуються в будівництві, а також при реконструкції адміністративних, житлових, промислових і громадських будівель. Вони володіють високими експлуатаційними властивостями, стійкі до температурних коливань, перешкоджають виникненню термічних деформацій, запобігаючи внутрішній напрузі в несучій конструкції і появі тріщин в облицюванні.

НВФ - це захисно-декоративна конструкція, яка складається з підоблицьової системи, утеплювача, вітро-паробарєра, облицювального матеріалу, кріпильних елементів.
НВФ, облицьований алюмінієвими композитними панелями (композит), кріпиться до стін за допомогою алюмінієвих кронштейнів, які зміцнюються за допомогою фасадних анкерів.


До кронштейнів кріпиться направляючий алюмінієвий профіль. Як утеплення застосовують мінеральну вату або пінопласт.
Теплоізоляція кріпиться за допомогою зонтичних дюбелів. Утеплювач рекомендується вкривати вітро-паробарьерною мембраною. Вона захищає внутрішню конструкцію вентильованого фасаду від вивітрювання і намокання.
Вмонтовуючи напрямні алюмінієві профілі, слід передбачити повітряний прошарок між облицюванням навісного фасаду і теплоізоляційним шаром. Повітряний прошарок і забезпечує основні характеристики та переваги НВФ: не дозволяє накопичуватися теплу і волозі, забезпечує природну вентиляцію, продовжує термін служби несучих алюмінієвих профілів і стін будівлі.

Завершуючий шар в системі НВФ - облицювальний.
В його ролі можуть виступати керамограніт, алюмінієві композитні панелі, полімерні матеріали, натуральний камінь, профільований лист. Для того, щоб вентильований фасад приєднався до віконних і дверних отворів, використовуються спеціальні алюмінієві профілі.
Шари в навісному вентильованому фасаді розташовуються в залежності від ступеню зменшення теплопередачі.

Переваги НВФ:
• Можливість впровадження в життя найсміливіших архітектурних рішень з оформлення фасаду будівлі за допомогою різноманітних палітр і фактур композитних матеріалів.
• НВФ досить легко миється.
• Алюмінієвий профіль не піддається корозії.
• Приховування дефектів стін.
• Алюмінієві сплави, що застосовуються в вентильованих навісних фасадах, є екологічно чистими.

 

port5318n    port92726n

 

Вентильовані фасади, з появою і подальшим розвитком нових технологій і матеріалів, стали найбільш ефективним способом захисту і утеплення стін.
Касетний вентильований фасад використовують з метою облицювання будівель і споруд самих різних форм і висот. Одержаний, повітряний проміжок під облицюванням, позитивно впливає на підвищення захисних якостей всієї системи.
У більшості випадків касетні алюмінієві вентильовані фасади облицьовують за допомогою композитної панелі або монолиста з алюмінію. Використання фасадного алюмінію в підконструкціях фасаду обходитися набагато дешевше, в порівнянні з застосуванням керамограніта або натурального каменю, що позитивно відбивається на вартості всього навісного фасаду.